تبلیغات
خبرهای روز ایران - افزایش 30 درصدی ظرفیت پارکینگ خودرو در قم

خبرهای روز ایران

سه شنبه 1 فروردین 1391

افزایش 30 درصدی ظرفیت پارکینگ خودرو در قم

نویسنده: ramin h   

فرماندار قم خبر داد
افزایش 30 درصدی ظرفیت پارکینگ خودرو در قم

فرماندار قم گفت: با گشایش موقت بخشی از پارکینگ زیرسطحی میدان امام خمینی(ره) و نیز مساحت رودخانه، 30 درصد به ظرفیت پارکینگ خودرو در قم افزوده شده است.

خبرگزاری فارس: افزایش 30 درصدی ظرفیت پارکینگ خودرو در قم

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از کمیته اطلاع رسانی ستاد تسهیلات زائرین استان قم، عبدالسعید حقیقی مقدم اظهار کرد: ستاد تسهیلات زائرین متشکل از ستاد تسهیلات سفر و ستاد زائرین قم بوده و فعالیت خود را با مدیریت عالی استاندار و جانشینی معاونت سیاسی و امنیتی استاندار قم، پیش از برگزاری انتخابات آغاز کرده است.

وی افزود: اقدامات این ستاد پس از برگزاری انتخابات 12 اسفند وارد فاز اجرایی شده و 12 کمیته کاری در قالب ستاد تسهیلات زائرین مشغول به کار شدند.

رئیس کمیته هماهنگی، نظارت و ارزیابی ستاد تسهیلات زائرین استان قم با اشاره به فعالیت این کمیته ها گفت: ریاست کمیته‌های دوازده گانه بر عهده معاونین استاندار و برخی از مدیران کل استان بوده و فرماندار قم نیز ریاست کمیته هماهنگی، نظارت و ارزیابی را بر عهده دارد.

وی ادامه داد: مدیران کل سازمان‌ها و ادارات استان نیز از اعضای کمیته‌ها بوده و در این ایام علاوه بر انجام وظایف ذاتی خود، عهده دار وظایفی نیز در این کمیته‌ها هستند.

حقیقی مقدم از فعالیت حدود 12هزار نفر در قالب کمیته‌های ستاد تسهیلات زائرین استان قم خبر داد و ابراز کرد:بیش از 5 هزار نفر از این افراد شامل نیروهای انتظامی و پلیس راه هستند که هر یک از آنها وظایف خاصی بر عهده دارند.

فرماندار قم گفت: سایر دستگاه‌ها نیز به فراخور وظایفی که دارند در این ستاد مشغول به فعالیت هستند ضمن اینکه تمام سازمان‌های اداری مستقر در مسیر زائرین باید همه ظرفیت خود را برای پذیرایی از مسافرین به کار گرفته و نمازخانه‌های خود را به روی آنها بگشایند تا شاهد هیچ گونه کمبودی در این خصوص نباشیم.

وی از افزایش ظرفیت پارکینگ خودرو در قم خبر داد و تصریح کرد: بخشی از پارکینگ زیر سطحی میدان بزرگ امام خمینی(ره) برای استفاده زائرین و مسافران به صورت موقت آماده شده و علاوه بر این مساحت پارکینگ رودخانه نیز افزایش یافته به همین دلیل در ایام نوروز 91 شاهد افزایش 30 درصدی پارکینگ‌های قم هستیم.

رئیس کمیته هماهنگی، نظارت و ارزیابی ستاد تسهیلات زائرین استان قم با اشاره به افزایش ظرفیت مساحت ویژه نصب چادرهای مسافرتی در قم افزود: شهرداری قم به همراه اداره کل آموزش و پرورش تمهیدات لازم را در این خصوص اندیشیده و سالن‌های خود را برای اسکان مسافرین و نصب چادر مفروش کرده‌اند ضمن اینکه از سالن‌های ورزشی نیز برای همین منظور استفاده خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در نوروز 91 و به دستور استاندار، مرخصی تمام مدیران سازمان‌ها و نهادهای اجرایی لغو شده و مرخصی این افراد تنها با مجوز دفتر استاندار امکان پذیر خواهد بود.

حقیقی مقدم با تاکید بر حضور فعال مدیران در ایام نوروز گفت: در سال جاری کمیته دیگری به دیگر کمیته‌ها افزوده شده که کار نظارت بر نمازخانه‌ها و مساجد درون شهری و بین راهی را بر عهده دارد و هدف از تشکیل آن فراهم ساختن امکان عبادت راحت برای زائرین در طول مسیر است.

فرماندار قم از توان استان قم در خصوص پذیرایی همزمان از 50 هزار نفر خبر داد و افزود: از این تعداد بیش از 40 هزار نفر بر عهده آموزش و پرورش، 6 هزار نفر توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و بقیه بر عهده تکایا و دیگر بخش‌هاست.

انتهای پیام/غ30

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :