تبلیغات
خبرهای روز ایران - حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در ایجاد اشتغال مولد تاثیرگذار است

خبرهای روز ایران

سرپرست پردیس علم و فناوری پارس کنگان:
حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در ایجاد اشتغال مولد تاثیرگذار است

خبرگزاری فارس: سرپرست پردیس علم و فناوری پارس کنگان گفت: حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در ایجاد اشتغال مولد تاثیرگذار است.

خبرگزاری فارس: حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در ایجاد اشتغال مولد تاثیرگذار است

علی محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندر کنگان اظهار داشت: کنگان از شهرستان‌های مهم و ارزشمند به‌ویژه در صنعت نفت و گاز است و رشد و پیشرفت این شهرستان در سال‌های اخیر شتاب خوبی داشته است.

وی افزود: تحقیق و پژوهش امر مهمی در رسیدن به اهداف بزرگ و پیشرفت شهرستان است و انتظار داریم مراکز علمی و پژوهشی تقویت شوند.

سرپرست پردیس علم و فناوری پارس کنگان با بیان اهداف پردیس به ویژه گاز و پتروشیمی خاطرنشان کرد: از مهم‌ترین برنامه‌های این مجتمع، فراهم کردن بسترهای لازم برای تجاری کردن دستاوردهای پژوهشی است.

محمدی با بیان اینکه محدودیت‌ها در زمینه توسعه فناوری‌های مورد نیاز صنایع گاز و پتروشیمی کمتر شده است، گفت: تسهیل حضور شرکت‌های فناور در فرایند ایجاد و توسعه فناوری‌های مرتبط با صنایع گاز و پتروشیمی و نیز تسهیل در فرایند انتقال تکنولوژی از طریق جذب مشارکت شرکت‌های فناور خارجی و استقرار بخش‌های تحقیق و توسعه از اهداف پردیس علم و فناور شهرستان کنگان است که این محدودیت‌ها را کنار خواهد زد.

وی با ترسیم چشم‌اندازی روشن برای این مجتمع علمی، یادآور شد: با توسعه و حمایت از شرکت‌های کوچک و متوسط دانش‌بنیان می‌توان انتظار ایجاد اشتغال مولد را در این زمینه داشت.

این مسئول با بیان ضرورت توجه به خودکفایی در عرصه فناوری‌های مورد نیاز صنعت، با تشریح برنامه‌های پردیس ویژه گاز و پتروشیمی پارس کنگان گفت: مطالعه و تحقیق بر روی پلیمرهای خاص مورد نیاز صنایع گاز و پتروشیمی، مواد شیمیایی با خلوص بسیار بالا، فناوری‌های نوین شیرین‌سازی و پالایش گاز، فناوری استفاده از چاه‌های هوشمند به منظور مدیریت بر مخازن، مشارکت فعال در برنامه‌های حفاظت از محیط زیست و مطالعات و پژوهش‌های اقتصادی، بهره‌وری و حفظ کیفیت در صنایع گاز و پتروشیمی از مهم‌ترین برنامه‌های پژوهشی این مرکز است.

محمدی افزود: وجود تشکیلات حمایتی و پوششی برای حمایت موثر از نخبگان، مبتکران و شرکت‌های دانش‌بنیان و توانمند سازی آنها برای پرداختن به اولویت‌های تخصصی و پژوهشی‌شان یک امر مهم است که باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

وی راه‌اندازی پردیس علم و فناوری پارس را یک امر مهم برشمرد و اذعان داشت: باید از تمام توان و امکانات موجود برای گسترش فعالیت‌های پژوهشی بهره ببریم.

انتهای پیام/غ10

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :