تبلیغات
خبرهای روز ایران - وجوه جمع‌آوری زکات بستری برای رفع مشکلات جامعه است

خبرهای روز ایران

فرماندار سروآباد:
وجوه جمع‌آوری زکات بستری برای رفع مشکلات جامعه است

خبرگزاری فارس: فرماندار سروآباد گفت: زکات به عنوان پشتوانه مالی برنامه‏های اجتماعی، در اصلاح ساختار جامعه و تطهیر زندگی انسان‌ها نقش بسزایی دارد.

خبرگزاری فارس: وجوه جمع‌آوری زکات بستری برای رفع مشکلات جامعه است

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، احمد محمدرضایی عصر امروز در همایش تجلیل از مؤدیان، عاملین و مبلغین فریضه زکات شهرستان سروآباد اظهار کرد: یکی از وظایف قطعی و مهم حکومت‌های اسلامی احیای مسئله زکات است.

به گفته وی، زکات در حقیقت موجب حذف فاصله‌های طبقاتی در میان مردم جامعه می‌شود.

فرماندار سروآباد به اهمیت پرداخت و ترویج سنت حسنه زکات اشاره کرد و گفت: زکات پشتوانه مالی برنامه‏های اجتماعی است و در اصلاح ساختار جامعه و تطهیر زندگی انسان‌ها نقش بسزایی دارد.

محمدرضایی از زکات به عنوان کلید دریافت رحمت الهی در روزی نام برد و افزود: پرداخت زکات درهای بهشت را به روی انسان‌ها می‌گشاید و موجب سعادتمندی آنان در دنیا و آخرت می‌شود.

به گفته وی، پرداخت زکات رابطه عاطفی میان افراد را عمیق‏تر می‌‌کند و در سایه اجرای این فریضه الهی است که برادری و برابری تقویت و شاهد تعمیق روابط و کینه‌زدایی در جامعه خواهیم بود.

فرماندار سروآباد اضافه کرد: اگر زکات اموال مطابق فقه اسلام پرداخت شود اکثر کمبودهای اجتماعی، فاصله‌های طبقاتی و نیازهای مستمندان برطرف می‌شود و عدالت اجتماعی در جامعه تحقق خواهد یافت.

به گفته محمدرضایی، دین مبین اسلام همواره بر درآمد مساوی مسلمانان تأکید دارد و این توازن تنها در سایه پرداخت زکات و خمس امکان‌پذیر است.

 

*پرداخت زکات شکاف‌های طبقاتی را از بین می‌برد

وی اضافه کرد: اگر به دو موضوع پرداخت خمس و زکات در جامعه به خوبی توجه و این مهم کاملا اجرایی شود بدون شک شکاف‌های طبقاتی در جامعه کاهش خواهد یافت.

وی از مردم شهرستان سروآباد به عنوان پیشگامان پرداخت زکات در سال‌های اخیر نام برد و افزود: با توجه با اعتقاد راسخ مردم به فرائض و واجبات دینی توسعه پرداخت زکات در این شهرستان به آسانی انجام می‌شود.

به گفته فرماندار سروآباد، توسعه فرهنگ پرداخت زکات مهم‌ترین گام در راستای زنده نگه‌داشتن و اجرای کامل این فریضه الهی در جامعه است و نهادینه شدن آن در زندگی مردم امری ضروری است.

وی در پایان از روحانیون و علمای دینی به عنوان قشر تاثیرگذار در بحث ترویج و احیای زکات در جامعه نام برد و ادامه داد: روحانیون می‌توانند در تشویق مردم مبنی بر پرداخت زکات، جمع‌آوری و واگذاری آن به نهادهای حمایتی تاثیر بسزایی داشته باشند.

انتهای پیام/ش10

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :